22.05.2025

Представники кафедри МТП ННІ “УІПА” ХНУ ім. Каразіна відвідали онлайн-тренінг «E-commerce з Японією: як продавати українські товари онлайн».

Спікери:
– Лариса ЦИГАН – сертифікована консультантка з питань експорту до ЄС. Бізнес-консультантка з понад 10-річним досвідом консалтингу в сфері експорту та розвитку компанії, фандрейзингу, бізнес-діагностики, стратегії компанії. Сертифікована тренерка з навчальної програми Sustainable and Resilient Enterprises (SURE) Міжнародної організації праці.
– Владислав ЛУК’ЯНЕНКО – бізнес-консультант з 6 річним досвідом в сфері експорту та розвитку підприємства, впровадженні рішень для збільшення продажів через цифрові канали. Сертифікований тренер програми Export Consultants Mastery в Україні. Сертифікований консультант з технічної відповідності.
– Олена МУЗИКА – сертифікована експертка з експорту з 6-річним досвідом консультування. Випускниця Train the Trainers 2022 та Export Academy Trainers (Cycle 2) – навчальних програм Visionest Institute (Естонія). Тренерка програми «Export Academy II Ukraine» від Visionest Insitute (Естонія) в рамках національного проекту Дія.Бізнес. Сертифікована консультантка з доведення технічної відповідності.

Завдання тренінгу:
– Ознайомити з особливостями японського ринку електронної торгівлі
– Надати практичні інструменти для адаптації товарів під японські онлайн-платформи
– Забезпечити розуміння логістичних, правових і маркетингових аспектів експорту
Під час тренінгу учасники дізналися:
– Як працює японський e-commerce ринок: споживачі, тренди, платформи
– Де продавати: Amazon Japan, Rakuten, Yahoo! Shopping
– Як адаптувати товар до японських стандартів: пакування, опис, візуалізація
– Що потрібно знати про логістику, реєстрацію, податки
– Які інструменти просування працюють у Японії
– Як комунікувати з японськими споживачами

 

Представники кафедри МТП ННІ “УІПА” ХНУ ім. Каразіна відвідали вебінар Tech Educators Meetup “АІ у освіті: інструменти та можливості”. Олесь Добосевич (керівник факультету прикладних наук Українського католицького університету) розповів про місце штучного інтелекту в освіті та виклики, які він ставить перед українською системою навчання. Модераторка зустрічі – Ольга Доля, керівниця освітніх партнерств SoftServe в Україні. З учасниками було обговорено питання📌 плану зустрічі:
• Де реально можна використовувати АІ вже сьогодні.
• Що про це каже МОН: коротко про останні рекомендації.
• Чому для України критично важливо не відставати від розвитку ШІ і як освіта може дати цьому поштовх.